top of page

 גישור זוגי ומשפחתי בהסכמה

תמונה א לגישור זוגי בהסכמה.jpg

*

״הסכם גירושין חתום משנה לחלוטין את כל הדינמיקה בין בני זוג ואת התחושות הפנימיות של כל אחד ואחת מהם. יש בזה סגירת מעגל ופתיחת פתח להמשך. כל מי שמגיע לגישור נמצא במקום לא טוב וכל פעם מחדש מדהים לגלות כמה שההגעה להסכם פשוט משנה הכל ואיך כמו קסם יש תחושות אחרות וטובות יותר.״

המגשר ותהליך הגישור הזוגי והמשפחתי

המגשר הזוגי והמשפחתי הוא ניטרלי, אינו מייצג אף אחד מהצדדים ושואף ליצור אווירה שמונעת קיטוב וניכור לטובת שיח יעיל, מאוזן הנותן במה לכל אחד מהצדדים על מנת לקדם פתרון מחלוקות ובעיות. 
למגשר זוגי ידע נרחב בחקיקה ובפסיקות הרלבנטיות לתחום הגירושין והוא בהחלט יכול לתת מידע בנושא אבל חשוב, זאת לצד ידע ויכולת ליווי והכלת הזוג בתקופה קשה ומורכבת זאת בחייו.

הגישור בכלל, וגישור משפחתי וזוגי בפרט, אינו בוררות או הליך משפטי ולכן המגשר אינו פוסק או מכתיב פתרונות אלא מייצר תהליך שמביא להסכמות. ברוח זאת המגשר יכול להציע פתרונות או כיוונים, אך ההחלטה הסופית היא לעולם בידי בני הזוג. 

בגישור הזוגי ניתן להגיע להבנה אמיתית של האינטרסים, ההסתכלות וזווית הראיה של הצד השני. ככל שיש גם ילדים הם במרכז תשומת הלב בגישור. המטרה היא להגיע להסכם המאפשר מיצוי רחב ככל הניתן של האינטרסים של הצדדים בסכסוך. 


בהתאם לצורך, המגשר הזוגי או המגשר המשפחתי עשוי להציע לבני הזוג להיעזר בשירותים של אנשי מקצוע נוספים כיועץ כלכלי, יועץ מס, אקטואר (אם ישנה סוגיה של כספים/פנסיות בהווה או בעתיד), הדרכת הורים וכיוצא באלו.

⭑ ⭑ ⭑ ⭑ ⭑

יתרון הגישור על פני הליך משפטי בבתי משפט

מקובל לומר שעורכי דין הם באופן מסורתי אנשים וחברות הניזונים מקונפליקט.
גישור אמיתי הוא "ראש אחר" לחלוטין. מטרתנו ב"אופקים חדשים" היא לסייע בידכם להגיע להסכם גירושין בהסכמה במהירות, בעלות נמוכה ובדרך נעימה וכל זאת מבלי להתפשר על מקצועיות, יסודיות ויחס אישי ואיכפתי.

⭑ ⭑ ⭑ ⭑ ⭑

חשוב לדעת לזכור

תהליך הפרידה והגירושין הוא לעיתים קרובות כואב וטעון, אבל אתם לא מוכרחים לשנוא האחד את השניה. יתרה מזאת, אם יש לכם ילדים משותפים הרי שאתם מתגרשים אבל את לא נפרדים ומערכת היחסים שלכם כהורים תמשך עוד שנים רבות. מריבות, הטחת האשמות והשמצות הדדיות משנות לעתים רחוקות, אם בכלל את הצד הכלכלי של ההסכם או את שאלות המשמורת והסדרי השהייה שהם שני הנושאים המרכזיים ברוב הסכמי הגירושין. הראיה שלנו בליווי התהליך כמגשרים הוא שגירושים אינם פירוק, אלא בניה מחדש בצורה אחרת של התא המשפחתי.
 

לכן חשוב שהתהליך יהיה מכבד ומקדם, רגוע ככל הניתן בתקופה הקשה והמורכבת ריגשית וכלכלית שאתם נמצאים בה שיוביל לתוצר ולהסכם הגירושין הנכון ביותר עבור שני הצדדים וכמובן במחיר ההוגן והזול ביותר. 
 

אין ספק שגישור הוא הרבה הרבה יותר נכון וראוי ומשמעותית זול יותר מהליך משפטי:

 

כספית: הליך בבית משפט יכול לעלות מעשרות רבות ועד מאות אלפי שקלים יותר מגישור, ואצלנו ב"אופקים חדשים" הוא זול ויעיל

 

נפשית: הליך משפטי מוביל להתבצרות בעמדות, עוינות ושנאה הדדיים, חרדה ודיכאון

 

המחיר שהילדים משלמים: בהליך המשפטי ההורים מוציאים את הכעסים שלהם על הילדים ודרכם, חוסר וודאות מתמשך, חיים בסביבה כועסת ועצבנית לאורך זמן רב

 

משך התהליך: הליך משפטי יכול להמשך שנים וכרוך בנסיעות רבות לבית המשפט, עורכי הדין, אנשי מקצוע אחרים ועוד

 

חוסר הוודאות: כמובן שאין שום אפשרות לדעת מראש מה תהייה הפסיקה בבית הדין או בבית המשפט (בניגוד למה שעורכי הדין שלכם כנראה יגידו ש"אתם תזכו בוודאות").

 

ולכן מכל היבט שהוא - ברור שגישור הוא עדיף! 

 

זה מה שמגשרים רבים יסבירו לכם, ובצדק!

הם יוסיפו ויאמרו לכם, בצדק רב, שלשלם כסף תמורת גישור והסכם הוא מהלך כלכלי נכון. 

הם יאמרו לכם שמדובר בחיסכון של עשרות ומאות אלפי שקלים שלא בטוח שיש לכם ואם יש לכם, לבטח תרצו לעשות איתם דברים טובים יותר. והם צודקים.

 

ולמעלה מכל אלה, אנו ב"אופקים חדשים" שמנו לנו למטרה להנגיש ולהוזיל את הליך הגישור עוד יותר, בלי לפגוע ברמת הגישור ומקצועיותו!

⭑ ⭑ ⭑ ⭑ ⭑

שתי דרכים להתגרש 

הדרך הקלה: אורכת בין חודש לארבעה חודשים – כניסה לגישור באופקים חדשים – פגישות גישור והגעה להסכמות – טיוטת גישור והתייעצות עם עורכי דין – חתימה על הסכם גישור לפרידה וגירושים – אישור ההסכם בבית המשפט לענייני משפחה – גירושין בבית הדין הרבני – נפרדים וממשיכים בשלום כל אחד ואחת לאופקים החדשים שלהם. וכל זה במחיר טוב, הוגן ושווה לכל נפש.

הדרך הקשה: אורכת בין חצי שנה לשלוש שנים – כל אחד שוכר שירותי עורכי דין – מגישים תביעה וכתבי הגנה לבית המשפט או לבית הדין – ממתינים חודשים לדיון ראשון – משיגים תצהירים, עדים ואנשי מקצוע לתמוך בצד שלהם – שלל דיונים בבית המשפט או בבית הדין – הכרעה – ערעור – המתנה לדיון ראשון – שכירת אנשי מקצוע נוספים – עוד תשלומים לעורכי הדין – עוד אגרות – קבלת פסיקה סופית – גירושין בבית הדין הרבני – נפרדים בשנאה ויוצאים ממורמרים, כעוסים וכואבים לדרך חדשה – האם יש בה אופקים חדשים? ממש לא!
וכמובן במחירים הגבוהים פי חמישה ויותר מהליך הגישור.

bottom of page